עמוד ראשי  |  כתבה הבאה  |  כתבה קודמת  |  ארכיון  |  כותרות בלבד

 

המסיבה הגדולה של רומן אברמוביץ. נשארנו רעבים

  נוצץי-י נכתב בתאריך ‏יום שני ‏04 ‏פברואר ‏2008 15:40


האוליגרכים אוהבים לבוא אלינו. רומן אברמוביץ בראשם. האיש שקנה את צ'לסי ומעסיק את אברם גרנט שלנו, אירגן מסיבת ענק עם הזמרת פינק והזמין כאלף איש להאנגר 11. האוליגרכים מגיעים לחגוג את טורניר הכדורגל השנתי.

יום ראשון שעבר, סלבס רבים, מוזמנים ולא מוזמנים, מחפשים חנייה באזור ההאנגר שבנמל ת'א, מעטים מקבלים יחס כבוד ונכנסים עם הרכב הכי קרוב שאפשר עד לדלת ההאנגר. מי שראה מה שהתרחש שם, התקשה להאמין: הסלבס ולא ננקוב בשמות, נידחפו להיכנס. פתאום הם צריכים להידחף, לעשות קומבינות, להמציא פטנטים בכדי להיכנס.
גם כאן, הסלבס דואגים אחד לשני. בסופו של דבר, כולם בפנים.
שווה?
לך תבין את הראש.
בפנים יש מרגישים מקופחים.יש שני מתחמים ניפרדים ל VIP, האחד של סלבס ישראלים והאחר של האוליגרכים הרוסים והמקורבים אליהם.
אפשר לחפש את הכיבוד במתחם הישראלי.. אין. יש כאלה שנישארו רעבים.
שיאו של הערב היה בהופעתה של הכוכבת פינק. פעם ראשונה בישראל, בעבר סירבה להגיע. לא כוכבת על אצלינו, אבל עשו לה כבוד. רומן אברמוביץ שילם עבור הבאתה עם הלהקה, האירוח וההופעה כ 800 אלף דולר.
בטורניר הכדורגל, שנערך בישראל זו השנה השלישית ביוזמת רומן אברמוביץ' וערוץ הטלוויזיה הרוסי 'Channel One', משתתפות הקבוצות צסק'א וספרטק מרוסיה, דינמו ושחטיור מאוקראינה, צ'רבנה זבזדה מבלגרד ובית'ר ירושלים היה מע שהעריך שבערב האוליגרכים התרכזו בהאנגר 11 אנשים שששויים הכספי הוא כמאה מליארד דולר. כסף רוסי כמובן.
מי זה רומן אברמוביץ ? [מתוך 'ויקפדיה']
רומן אברמוביץ נולד ב-24 באוקטובר 1966 בסראטוב שברוסיה, מיליארדר רוסי-יהודי, איל נפט ואיש עסקים, העשיר שבאוליגרכים הרוסים. במרץ 2006 דורג על ידי המגזין העסקי פורבס במקום ה-11 בעושרו בעולם, עם הון אישי של 18.2 מיליארד דולר. על פי הסנדיי טיימס הונו גדל במהלך 2006 בקרוב ל-6 מיליארד דולר והגיע ל-21.2 מיליארד דולר. [1]]. הוא מפורסם גם מחוץ לגבולות רוסיה עקב שליטתו בקבוצת הכדורגל האנגלית צ'לסי.

אברמוביץ' איבד את אמו כאשר היה בן שנה וחצי. שנתיים וחצי אחרי מות אמו, נהרג גם אביו בתאונת עבודה בשעה שעבד בבנייה. לאחר שבגיל 4 התייתם אברמוביץ' מהוריו, אומץ בידי פטרונו - דודו שגידל אותו בחיק משפחתו היהודית בסביבה קשה בצפון-מערב רוסיה, במחוז קומי.
אברמוביץ' ניגש לעבוד במוסד תעשייתי בעיר אוכת'ה לפני שגויס לחיל היבשה בצבא הסובייטי.
אברמוביץ' השיג את הונו באמצעות קנייה מוזלת של מניות החברות התעשייתיות שהופרטו עם נפילת הקומוניזם ברוסיה. באפריל 2006 הוא היה מחזיק המניות העיקרי של חברת סיבנפט, ענקית נפט. כמו כן הוא מחזיק במניות רבות של רוס-אל, החברה השנייה בגודלה בעולם לייצור אלומיניום. הוא מחזיק במניות רבות נוספות ובחברות נוספות, גדולות וקטנות.
ההצעה לאחד את סיבנפט עם חברת יוקוס גרמה לרבים לחשוב שאברמוביץ' שומר מרחק מרוסיה, בתקופה שבה נדמה כי הקרמלין [הממשל הרוסי] החליט לקחת כמה מהאוליגרכים בחשבון לאור ניסיונם העסקי הרב ומעורבותם בפוליטיקה הרוסית. אברמוביץ' היה שותף עסקי של בוריס ברזובסקי, שמכר לו את נתחו האישי מסיבנפט. עם זאת, ביולי 2005 הכריז ברזובסקי על רצונו לתבוע את אברמוביץ' בבית משפט בריטי כיוון שלטענתו שידל אותו למכור לו את נתחיו בנכסי מדינת רוסיה לאחר שברזובסקי ברח מרוסיה .
 
 

רומן אברמוביץ

רומן אברמוביץ