עמוד ראשי  |  כתבה הבאה  |  כתבה קודמת  |  ארכיון  |  כותרות בלבד

 

אמנות בירושלים: אורי עגנון, הנין של הסופר

  נוצץי-י נכתב בתאריך ‏שבת ‏28 ‏מרץ ‏2009 19:19


אמנות בירושלים: אורי עגנון, הנין של הסופר, אירגון רוח חדשה ערך יום פתוח שנושאו 'אמנות לומדים בירושלים'. נערכו ביקורים בבתי סטודנטים לאמנות ומיפגש עם צעירים כמו אורי עגנון, פציפיסט בן שמונה עשרה וחצי העוסק בכתיבת שירה וציור והוא גם נינו של של הסופר שי עגנון.
ביחד עימו יסדו: איתי פנחס עקירב, מידד אליהו, נדין אסרא, מארק מריון גונדלמן, בועז לוונטל, אלון קדם, סהר צוקרמן, זהר פריימן ודוד קריקסונוב, כתב עת חדש לשירה ולציור ששמו 'קרע' על משקל קריאת העורב וקריאת שירה.

בירושלים קיים הריכוז הגבוה ביותר של בתי הספר הגבוהים לאומנות.
עשרה מבתי הספר הגבוהים לאמנות בבירה פתחו שעריהם ביום אשר הפך למרתון של אירועי אמנות צעירה ויצירה בעיר. את אירועי היום ערכו עמותת 'רוח חדשה'-סטודנטים למען ירושלים, ועיריית ירושלים. את הדוברות ליום המיוחד ניהלו גידי שמרלינג, זוהר שני ונועה ימין.
סטודנטים ממיכללת הדסה המתמחים אצל השפים הגדולים בישראל, הכינו סעודת גורמה בניצוחו של השף יוסי בן דיין. הסעודה בת ארבע המנות הייתה שילוב של אנינות ואמנות.

במהלך היום הפתוח סייר ראש העיר ניר ברקת במוסדות הלימוד הגבוהים ושוחח עם הסטודנטים המיועדים. ברקת ציין שהיום הזה היה דוגמא מצוינת לדרך החדשה אליה הוא מוביל את העיר ירושלים – מקום שבו צעירים לוקחים אחריות על הסביבה שלהם והופכים את ירושלים למקום בו הם רוצים לחיות וליצור בהשראה המפורסמת של העיר'.

 
 

אמנות ברוח חדשה

אמנות ברוח חדשה